وبلاگ مقالات محلی باز
آلوئه ورا یا صبرزرد
آلوئه ورا یا صبرزرد

اسامی دیگر گیاه صبرزرد (آلوئه ورا)، “صبر تلخ” یا “شاخ بزی” است که در استان بوشهر با نام‌های محلی گل سگله، گل قبر یا چادروا شناخته می‌شود

آفتابگردان وخصوصیات ان
آفتابگردان وخصوصیات ان

آفتابگردان با نام علمی Helianthus annuus L . گیاهی است یکساله از تیره مرکبه Compositae که بصورت بوته ای استوار رشد می کند

راهکارهای موثر در درمان ریزش مو
راهکارهای موثر در درمان ریزش مو

همه‌ی ما در هر شبانه روز به طور متوسط ۵۰ تا ۱۰۰ تار از موهای سرمان را از دست می‌دهیم. موهای ریخته شده در حالت عادی با تارهای موی جدید جایگزین شده و تراکم مو ثابت می‌ماند. در صورتی که تعادل بین رشد و . . .

مزایای خیار
مزایای خیار

خیار،  رنگ سبز روشن تا تیره، پوستی نازک، گوشتی بسیار مرطوب با دانه های خوراکی دارد و در سالادها، ساندویچ ها یا آبمیوه ها به کارمی رود. این میوه، آب فراوانی دارد که به هیدراته نگه داشتن بدن کمک می کند . . .

مهم‌ترین دلایل ریزش موی سر
مهم‌ترین دلایل ریزش موی سر

ریزش حدود 100 تا 150 تار مو در طول روز کاملاً طبیعی است، که این ریزش‌‌ها با تار موی جدید جایگزین می شوند. اما اگر شدت و میزان ریزش موی سر بیش از این باشد ریزش غیرطبیعی بوده و بهتر است دنبال راه حل با . . .

خواص کرفس
خواص کرفس

خواص کرفس بسیار است چنانچه کرفس را سلطان سبزی ها می نامند. در میان هزاران خواص کرفس می توان درمان انواع بیماری های داخلی و پوستی را به دست آورد . فواید برگ و آب کرفس برای تناسب اندام و زیبایی در سرتا . . .

خارشتر
خارشتر

عرقیجات گیاهی همواره نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است و افراد توانسته اند با استفاده از این عرقیجات، بعضی از بیماری های خود را برطرف نمایند. یکی از عرقیجات معروف، عرق خارشتر می باشد. این عر . . .

گل بابونه
گل بابونه

امروزه گل بابونه به دلیل زیبایی و گل‌های معطرش به طور گسترده برای تزیین فضاهای بیرونی و منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مزیت‌های پرورش گل بابونه این است که افراد عادی و غیرحرفه‌ا‎‌ی هم می‌‍‌ت . . .

گل رز
گل رز

گل رز بعنوان ملکه گلها از زمان عهد باستان مورد توجه بشر بوده است. در آن موقع استفاده های داروئی آن بیشتر مورد توجه بوده ولی بتدریج کشت و کار آن در باغها گسترش یافت. علاقه و اشتیاق انسان به داشتن این . . .

خاصیت انار
خاصیت انار

غذیه خوب و مناسب بخشی از زندگی سالم است. وجود راهنمایی‏‌های مناسب در رابطه با نحوه صحیح تغذیه، تأثیر مهمی در سلامت فردی و اجتماعی و پیشگیری از ابتلا به بیماری‏های مختلف دارد. قرآن به‏عنوان کتاب زندگی . . .

مزایای فوق العاده و استفاده هایی از لیمو
مزایای فوق العاده و استفاده هایی از لیمو

لیمو زرد، گاهی سبز است و بی شک مطلوب ترین میوه از یک درخت همیشه سبز که در اصل در آسیا یافت می شود ؛ کل میوه، با پالپ آن، آبش، پوستش و مزه اش، برای آشپزی و همچنین اهداف غیر آشپزی مورد استفاده قرار می . . .

خواص آویشن برای سرماخوردگی و معجزاتش
خواص آویشن برای سرماخوردگی و معجزاتش

آویشن گیاهی است که از گل ، برگ و روغن آن به عنوان دارو استفاده می شود. آویشن بعضی اوقات در ترکیب با سایر گیاهان استفاده می شود.

خواص عرق نعناع و۲۲ خاصیت عرق نعنا برای سلامتی
خواص عرق نعناع و۲۲ خاصیت عرق نعنا برای سلامتی

امروزه خواص عرق نعناع برای همه شناخته شده و عرق نعنا به یکی از نوشیدنی‌های محبوب تبدیل شده است. فرآیند تهیه عرق نعنا بسیار ساده است. فقط باید آن را در آب جوش ریخت و اجازه داد تا دم بکشد. عرق نعنا حس . . .

عرق شاطره و خواص آن
عرق شاطره و خواص آن

موضوع اصلی این مقاله حول خواص عرق شاطره می چرخد. سلامتی برای انسان نعمت بزرگی است که می تواند با تغذیه درست و انجام حرکت های ورزشی ساده آن را حفظ نماید.

خواص عرق کاسنی وفواید کاسنی برای سلامتی
خواص عرق کاسنی وفواید کاسنی برای سلامتی

کاسنی نام گیاهی است با گل های آبی و ارغوانی که بصورت پراکنده در نواحی مختلف از جمله منطقه آذربایجان و مناطق کوهستانی خراسان در دسترس می باشد. این نوع گیاه بصورت عرق و عصاره قابل دسترس تر از گیاه آن م . . .